Whıte Demon Kovboy Çizmesi

2.400TL

Kovboy çizmeleri el işçiliği ile yapılmakta olup, başlangıç aşamasından bitiş anına kadar büyük bir özen ve ustalık ister. Kovboy çizmesi yapımında kullanılan en önemli malzeme deridir. Sıklıkla Dana & Buzağı derisi kullanılmakta, isteğe göre çeşitli (Yılan, Timsah, Deve Kuşu, Kanguru) derileri de tercih edilmektedir.

Üretimi yapılacak olan çizme için ilk etapta uygun deri ve ana ayrıntıları olan ( Topuk, Burun, Yükseklik, Desen ) gibi kriterleri belirlenir. Çizmedeki motif & baskı detayları belirlendikten sonra ana parçaları oluşturan bölümler elde kesilerek dikim işlemine başlanır. Modele uygun kalıp seçilerek ( Sivri, Çoban, Oval ) el yordamıyla kalıba giydirilir. Kösele tabanı monte edilerek fazlalıkları elde traşlanır ve iç taban ile birbirine dikilir. Ardından ilk kat taban ile ikinci kat taban birleştirilerek yeniden dikim işlemine tabi tutulur.

Çizmenin taban kenarları ve ökçesi zımparalanarak pürüzleri alınır ve fırçalama yardımıyla renklendirilir. Zımparalama işlemi tamamlandıktan sonra çizme kalıptan çıkarılmadan formunu koruması için beklemeye alınır. Üretimi tamamlanan çizmenin, deri, iplik, desen, taban ve sipariş özelliklerine uygunluğu gözden geçirilir. 

· Model : Unisex

· Renk : Bej

· Ortalama Uzunluk : 28 cm.

· Deri Cinsi : Tabaklanmış Dana Derisi

· Bilgi : Kullandığım deri üzerinde çeşitli doğal yaralar ve işaretler bulunabilir. Fotoğraf çekimi esnasında stüdyo ışıklandırması ürünün rengi üzerinde farklı tonlar geliştirmiş olabilir.

Marka: Rheens Goods
Ürün Kodu: White Demon
Stok Durumu: 14 Gün Üretim | Teslimat

Mevcut Seçenekler: