Mumlu Kanvas Kumaş - Yeşil

160TL 195TL

Çok amaçlı çantalar, önlükler, şef bıçak kılıfları, vahşi yaşam paketleri, macera malzemeleri, elementlere karşı savunmanın kritik olduğu diğer birçok uygulamada üstün başarı sağlayan dayanıklı bir kumaş türüdür!

Mumlu Kanvas Kumaş, İskoçya'daki yelken endüstrisinden doğan, su geçirmezlik özellikleri ve mükemmel dayanıklılığı nedeniyle giyim sektöründe yaygın olarak kullanılan bir kumaş türüdür. Keten tohumu yağı ile emprenye edildiğinde, tuvallerinin yelkenlerini daha etkin bir şekilde yakaladıklarını keşfettiler ve yelken hayatının sonuna geldiğinde denizde giyecekleri hava koşullarına dayanıklı giysiler haline dönüştürdüler. 

Zamanla, bu uygulama o kadar yaygınlaştı ki, konsept ticarileşti, mükemmelleştirildi ve fabrikalar önceden mumlanmış pamuk ve yağlı bez üretmeye başladı. Mumlu Kanvas, kaplamanın kendisi tarafından suya dayanıklı hale getirilir. Kumaş yoğun olarak dokunur, daha sonra doğal olarak suyu iten mum ile tamamen doyurulur. Mumlu pamuğun mükemmel olduğu yer burasıdır. Bal mumu kaplaması, kumaşın kolayca işaretlenerek zamanla çizilmesini ve sürtünmesini sağlar. Her defasında bu işaretler kumaşın bir parçası olur ve genel renkler daha da zenginleşir. Bu, kumaşın yaşlandıkça daha  güzel bir eskimeye dönüşmesiyle tamamlanır.

· En Ölçü : 140 cm.

· Ağırlık : M2/600 - 650 gr.

· Renk : Yeşil

Marka: Rheens Goods
Ürün Kodu: Waxed-Canvas-Green
Stok Durumu: 3 Gün Üretim | Teslimat

Mevcut Seçenekler: